A bútorok az életünk részei, minden ingatlanban van belőlük. Egy lakás, ház, nyaraló vagy iroda berendezése java részt bútorokból áll. Kisebb vagy nagyobb, nehezebb vagy könnyebb lehet egy bútor, attól függően, hogy mikor és miből gyártották.

A szekrények, ágyak, íróasztalok és ülőgarnitúrák a komolyabb kategóriába sorolhatóak, ha bútorokról van szó. Szintén kihívást jelent egy költöztetésnél vagy szállításnál a széf, a nagy méretű hűtő vagy a zongora is, nem beszélve a nagymama tálalójáról.

A régi, antik, tömör fából vagy kovácsoltvasból gyártott darabok jelentik a költöztető cégek számára az igazi kihívást, mert meg kell velük küzdeni. A lapra szerelt, szétszedhető és modern alapanyagokból készült bútorok a nyomukba sem érnek ezeknek a patinás és tartós modelleknek. Ami az erősségük, az a hátrányuk is, legalábbis akkor, ha költözésre kerül a sor.

Nem a károkozás a cél, hanem a szállítás

Sokan elkövetik azt a hibát, hogy megpróbálják megoldani a bútorszállítást családi vagy baráti összefogással. A túl nagy és túl nehéz bútorok, berendezések viszont ezt a döntést könnyen megszenvedhetik. A szállítás, cipekedés közben a bútorok sérülhetnek, végleg tönkremehetnek, ami anyagi kárt jelent a tulajdonosnak, de akár személyi sérülés is történhet.

nehéz bútorszállítás

A zongora, a jacuzzi, az antik komód is épségben célba érnek, ha lépésről-lépésre, tervezetten történik meg a szállítás.

  1. A felmérés és a tervezés részeként, tisztázni kell, hogy mit kell szállítani, hány darab bútor kerül át egyik helyről a másikba. A bútorok súlya, mérete, formája és sérülékenysége is számít, amikor számba kell venni a lehetséges szállítási módokat és útvonalakat.
  2. Elő kell készíteni a bútort és a terepet is, ami annyit tesz, hogy amit lehet, szét kell szerelni és amit lehet, el kell pakolni az útból. A bútorokat ki kell üríteni, az ajtókat leragasztani és mindent becsomagolni fóliába, textilbe stb. A rögzítés is fontos, különben könnyen, felesleges karcolások keletkeznek a bútor felületén.
  3. A nehéz bútorszállítás fő kihívása a bútor mozgatása. A gyakorlott költöztető, szállító csapat rendelkezik a feladathoz szükséges eszközökkel. A nehéz súlyokat puszta kézzel, többen megemelni és vinni is veszélyes, ezért alkalmaznak emelő hevedereket.

A hevederekkel a pakoló kollégákra kisebb súly nehezedik, mert a bútorhoz rögzítve, azok könnyebben mozgathatóak. A másik, hasznos eszköz a lépcsőjáró kocsi, amit a lépcsőfokokra helyezve, sérülés nélkül mozgatható a bútor. A bútort vízszintesen is el kell mozdítani, de ezt sokszor a padlóburkolat bánja vagy felgyűrődő szőnyeggel jár. A célra általában bútorfutókat, illetve csuszkákat vesznek elő.

A munka kesztyűk és a megerősített felsőrésszel gyártott cipők a pakolókat védik a balesetektől.

nehéz bútorszállítás

  1. A bútort nemcsak mozgatni, szállítani is kell, ezt pedig nem lehet elég nagy méretű teherautó nélkül. Jó, ha a járműnek van ponyvája, hogy csapadék esetén ne ázzon el a bútor. Az erős hevederek, kötelek és gumikötelek is jól jönnek, nehogy elmozduljon szállítás közben a nagy súlyú bútor.

Keszthelyen belül és környékén költöztetünk

A profi segítség mindig jól jön, főleg olyan helyzetben, amikor számít a tapasztalat is. A költözés nagy falat azoknak is, akik már többször is túlestek rajta. A sikeres költözést több oldalról is meg kell támogatni, beleértve a precíz szervezést és a hatékony szállítást is.

A csapatunk minden szempontból felkészült és megbízható szolgáltatást tud nyújtani az ügyfeleknek, ha bútorszállítás a cél. Azt javasoljuk, hogy minél előbb lépjen kapcsolatba velünk, hogy megismertessük az árajánlatunkkal! A honlapunkon szerepel a telefonszámunk és az email címünk is.